Jak se starat o křečka?

Na této stránce se dozvíte, jak se starat o svého křečka, aby se měl co nejlépe.

Jak křečka zvedat, chytat a přenášet?

Jak křečka zvedat: Pokud chcete zvednout křečka, který neumí sám vlézt do dlaně, nesmíte se jej snažit přinutit násilím. Křečka nikdy neberte zeshora, protože křeček má pak pocit, že se ho snaží unést nějaký dravec. Proto se v tomto případě nejspíše pokusí s sebou mrsknout na záda a bude se snažit útočníka kousnout. Nejlepší je tedy jít na křečka pomalu a počkat, až bude v klidu. Potom ho přikryjte dlaněmi a opatrně ho vyzvedněte vzhůru. (Při příliš pevném sevření hrudního koše může křeček dostat šok způsobený stlačením plic, proto si dávejte při přenášení křečka velký pozor.)

Jak křečka přenášet: Pro přenášení křečka udělejte z dlaní pomyslnou misku. V ní se cítí křeček bezpečně a nebude se snažit vyskočit ven. Při pádu křečka hrozí jeho vážné zranění a může nastat i jeho smrt. Proto dávejte při přenášení velký pozor. Dobré je s křečkem přenášení trénovat od malička tak, aby si křeček na zvedání zvykal a později se nebál.

Jak chytat křečka: Chytit volně pobíhajícího křečka po zemi není vůbec snadné. Nejlepším způsobem, jak křečka chytit, je využít papírovou rourku nebo plastový pohárek. Křeček rád vyhledává skrýše, ve kterých by se schoval a proto Vám pravděpodobně do takto nastražené skrýše vleze. Rourku či pohárek s ním pak snadno přenesete do klece. Jde tedy o nastražení jakési pasti, do které se křeček chytí.

comments powered by Disqus